Sparta Wrocław - najdokładniejsza historia wrocławskiego sportu żużlowego Sparta Wrocław - Archiwa PrasoweWspomnienia byłych żużlowców wrocławskiego klubuLista żużlowców którzy startowali w barwach WrocławiaSukcesy wrocławskiego zespołuPodziel się swoimi uwagami i opiniami

Dzisiaj jest Piątek, 24 Listopada 2017r.
Linia | WYNIKI SPOTKAŃ LIGOWYCH | WSPOMNIENIA | GALERIE ZDJĘĆ | HISTORIA WYSTĘPÓW | ZASŁUŻENI |

Linia

Indywidualne Mistrzostwa Polski - wyniki wrocławian

Wybierz Sezon:

| 1950 | 1951 | 1952 | 1953 | 1954 | 1955 | 1956 | 1957 | 1958 | 1959 | 1960 |

| 1961 | 1962 | 1963 | 1964 | 1965 | 1966 | 1967 | 1968 | 1969 | 1970 | 1971 |

| 1972 | 1973 | 1974 | 1975 | 1976 | 1977 | 1978 | 1979 | 1980 | 1981 | 1982 |

| 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 |

| 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 |

| 2005 | 2006 | 2007 |

Indywidualne Mistrzostwa Polski - podstrona będzie na bieżąco aktualizowana! W tej chwili zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi sukcesami wrocławskich zawodników w tych zawodach:

Złote Medale:

  - 1952 Edward Kupczyński

  - 1954 Mieczysław Połukard

  - 1960 Konstanty Pociejkowicz

Srebrne Medale:

  - 1956 Edward Kupczyński

  - 1958 Edward Kupczyński

  - 2001 Robert Sawina

  - 2004 Jarosław Hampel

Brązowe Medale:

  - 1954 Edward Kupczyński

  - 1957 Edward Kupczyński

  - 1969 Jerzy Trzeszkowski

  - 1974 Piotr Bruzda

  - 1978 Robert Słaboń

  - 1979 Robert Słaboń

  - 1999 Jacek Krzyżaniak

  - 2000 Jacek Krzyżaniak

  - 2001 Sebastian Ułamek

  - 2002 Jacek Krzyżaniak

  - 2003 Tomasz Jędrzejak

FINAŁ - 08.10.1950r. Kraków
1. Józef Olejniczak (Unia Leszno)
2. Tadeusz Kołeczek (Ogniwo Łódź)
3. Florian Kapała (Kolejarz Rawicz)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 14.10.1951r. Wrocław
1. Włodzimierz Szwendrowski (Ogniwo Bytom)
2. Alfred Spyra (Górnik Rybnik)
3. Zbigniew Raniszewski (Gwardia Bydgoszcz)
-----
13. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 3 (1,2,0,0,0)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
4. [xx] Bonin, Próchniak, KUPCZYŃSKI, Maciejewski
6. [xx] Dziura, KUPCZYŃSKI, Kaznowski, Olejniczak (d)
11. [93,5] Spyra, Zenderowski, Spychała, KUPCZYŃSKI
13. [90,6] Szwendrowski, Fijałkowski, Raniszewski, KUPCZYŃSKI
20. [xx] Glapiak, Suchecki, Kwaśniewski, KUPCZYŃSKI

FINAŁ - 19.07.1952r. Wrocław
1. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 14 (3,2,3,3,3)
2. Tadeusz Fijałkowski (Budowlani Warszawa)
3. Janusz Suchecki (CWKS Warszawa)
-----
7. Mieczysław KOSIERB (SPÓJNIA Wrocław) - 8 (2,3,2,1,w)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [89,6] KUPCZYŃSKI, KOSIERB, Raniszewski, Bonin (u)
5. [90,8] KOSIERB, Wielgosz, Puper, Olejniczak (u)
6. [89,6] Szwendrowski, KUPCZYŃSKI, Glapiak, Kaznowski
9. [89,6] KUPCZYŃSKI, Fijałkowski, Dziura, Olejniczak (ns)
10. [90,6] Glapiak, KOSIERB, Maj, Ignasiak
15. [88,8] Szwendrowski, Fijałkowski, KOSIERB, Krakowiak
16. [91,0] KUPCZYŃSKI, Suchecki, Ignasiak, Puper
19. [91,4] KUPCZYŃSKI, Maj, Wielgosz, Krakowiak
20. [94,0] Suchecki, Dziura (d), KOSIERB (w), Kaznowski (w)

I ELIMINACJA (Puchar Śląska)* - 14.06.1953r. Rybnik
1. Marian Kuśnierek (Unia Leszno)
2. Bolesław Bonin (Gwardia Bydgoszcz)
3. Tadeusz Fijałkowski (Budowlani Warszawa)
-----
7. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 7 (3,2,2,u)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
5. [80,0] KUPCZYŃSKI, Kapała, Raniszewski, Dziura
9. [80,5] Suchecki, KUPCZYŃSKI, Paluch, Brendler
11. [80,3] Kuśnierek, KUPCZYŃSKI, Bonin, Fijałkowski
13. [80,3] Szwendrowski, Nawrocki, Norbert Świtała (u), KUPCZYŃSKI (u)

II ELIMINACJA (Puchar Stolicy) - 30.08.1953r. Warszawa
1. Florian Kapała (Kolejarz Rawicz)
2. Tadeusz Fijałkowski (Budowlani Warszawa)
3. Józef Olejniczak (Unia Leszno)
-----
4. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 8 (1,2,2,3)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
5. [83,4] Raniszewski, Kapała, KUPCZYŃSKI, Dziura
9. [83,8] Olejniczak, KUPCZYŃSKI, Suchecki (u), Miechowski (ns)
11. [83,4] Fijałkowski, KUPCZYŃSKI, Bonin, Kuśnierek (d)
13. [83,5] KUPCZYŃSKI, Norbert Świtała, Nawrocki, Szwendrowski (u)

III ELIMINACJA (Memoriał im. Alfreda Smoczyka) - 13.09.1953r. Leszno
1. Bolesław Bonin (Gwardia Bydgoszcz)
2. Tadeusz Fijałkowski (Budowlani Warszawa)
3. Florian Kapała (Kolejarz Rawicz)
-----
7. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 6 (1,2,1,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
5. [78,0] Kapała, Raniszewski, KUPCZYŃSKI, Dziura
9. [78,2] Olejniczak, KUPCZYŃSKI, Suchecki, Miechowski
11. [78,4] Fijałkowski, Bonin, KUPCZYŃSKI, Kuśnierek (u)
13. [78,9] Norbert Świtała, KUPCZYŃSKI, Nawrocki, Szwendrowski (ns)

IV ELIMINACJA (Puchar Ziem Odzyskanych) - 04.10.1953r. Wrocław
1. Florian Kapała (Kolejarz Rawicz)
2. Bolesław Bonin (Gwardia Bydgoszcz)
3. Tadeusz Fijałkowski (Budowlani Warszawa)
-----
5. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 8 (2,2,2,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
5. [85,4] Kapała, KUPCZYŃSKI, Raniszewski, Dziura
9. [87,4] Suchecki, KUPCZYŃSKI, Miechowski, Olejniczak
11. [86,8] Bonin, KUPCZYŃSKI, Fijałkowski, Kuśnierek
13. [86,5] Norbert Świtała, KUPCZYŃSKI, Szwendrowski, Nawrocki

KLASYFIKACJA KOŃCOWA*
1. Florian Kapała (Kolejarz Rawicz)
2. Bolesław Bonin (Gwardia Bydgoszcz)
3. Tadeusz Fijałkowski (Budowlani Warszawa)
-----
5. Edward KUPCZYŃSKI (SPÓJNIA Wrocław) - 23 (7,8,6,8)

* UWAGA! W roku 1953 indywidualnego mistrza Polski wyłaniano w cyklu czterech turniejów (na wzór dzisiejszego Grand Prix). Do ogólnej klasyfikacji każdy z zawodników zaliczone miał trzy najlepsze wyniki.

FINAŁ - 18.08.1957r. Rybnik
1. Marian Kaiser (Legia Warszawa)
2. Joachim Maj (Górnik Rybnik)
3. Edward KUPCZYŃSKI (SPARTA Wrocław) - 11 (1,3,2,2,3)
-----
6. Tadeusz TEODOROWICZ (SPARTA Wrocław) - 10 (1,3,1,2,3)
9. Konstanty POCIEJKOWICZ (SPARTA Wrocław) - 8 (1,3,2,d,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [77,7] Maj, Połukard, POCIEJKOWICZ, Mirowski
2. [80,4] Waloszek, Wieczorek, KUPCZYŃSKI, Malinowski
3. [78,9] Kaiser, Tkocz, TEODOROWICZ, Kościelak
5. [80,1] KUPCZYŃSKI, Połukard, Tkocz, Norbert Świtała
7. [81,9] POCIEJKOWICZ, Philipp, Waloszek, Kościelak
8. [80,3] TEODOROWICZ, Wieczorek, Mirowski, Rajmund Świtała
10. [80,6] Maj, KUPCZYŃSKI, TEODOROWICZ, Philipp
11. [81,0] Waloszek, TEODOROWICZ, Połukard, Żyto
13. [81,5] Tkocz, POCIEJKOWICZ, Wieczorek, Żyto
15. [81,4] Kaiser, KUPCZYŃSKI, Rajmund Świtała. POCIEJKOWICZ (d)
19. [81,5] TEODOROWICZ, POCIEJKOWICZ, Bentke, Malinowski
20. [82,1] KUPCZYŃSKI, Mirowski, Kościelak, Żyto (d)

FINAŁ - 31.08.1958r. Rybnik
1. Stanisław Tkocz (Górnik Rybnik)
3. Edward KUPCZYŃSKI (SPARTA Wrocław) - 14 (3,3,3,2,3)
2. Joachim Maj (Górnik Rybnik)
-----
4. Konstanty POCIEJKOWICZ (SPARTA Wrocław) - 12 (2,1,3,3,3)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [80,9] KUPCZYŃSKI, POCIEJKOWICZ, Bentke, Rogal
5. [82,6] Tkocz, Maj, POCIEJKOWICZ, Malinowski
7. [82,3] KUPCZYŃSKI, Połukard, Wróżyński, Bonin
9. [84,6] POCIEJKOWICZ, Połukard, Kusiak, Jałowiecki (w)
11. [81,8] KUPCZYŃSKI, Kaiser, Malinowski, Rurarz (w)
13. [83,4] POCIEJKOWICZ, Kaiser, Bonin, Norbert Świtała
15. [82,1] Tkocz, KUPCZYŃSKI, Jałowiecki, Rajmund Świtała
17. [84,3] POCIEJKOWICZ, Rajmund Świtała, Wróżyński, Rurarz
19. [83,2] KUPCZYŃSKI, Maj, Norbert Świtała, Kusiak

FINAŁ - 30.08.1959r. Rybnik
1. Stefan Kwoczała (Włókniarz Częstochowa)
2. Jan Malinowski (Stal Rzeszów)
3. Florian Kapała (Stal Rzeszów)
-----
13. Konstanty POCIEJKOWICZ (SPARTA Wrocław) - 4 (2,2,w,-,-)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
4. [80,1] Kapała, POCIEJKOWICZ, Bentke, Kacperak
5. [82,0] Maj, POCIEJKOWICZ, Kuciak, Świątkowski
12. [83,2] Rurarz, Tkocz, Wieczorek, POCIEJKOWICZ (w)

FINAŁ - 28.08.1960r. Rybnik
1. Konstanty POCIEJKOWICZ (SPARTA Wrocław) - 15 (3,3,3,3,3)
2. Marian Kaiser (Legia Gdańsk)
3. Bernard Kacperak (Włókniarz Częstochowa)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [82,8] POCIEJKOWICZ, Kościelak, Kupczyński, Bentke
8. [81,3] POCIEJKOWICZ, Kacperak, Rutkowski, Norbert Świtała (d)
11. [80,3] POCIEJKOWICZ, Paweł Waloszek, Maj, Malinowski
14. [80,8] POCIEJKOWICZ, Marian Kaiser, Rogal, Gąsior
17. [82,5] POCIEJKOWICZ, Rurarz, Idzikowski, Stanisław Kaiser (d)

FINAŁ - 15.09.1968r. Rybnik
1. Andrzej Wyglenda (ROW Rybnik)
2. Edmund Migoś (Stal Gorzów)
3. Edward Jancarz (Stal Gorzów)
-----
6. Jerzy TRZESZKOWSKI (SPARTA Wrocław) - 9 (1,1,1,3,3)
11. Piotr BRUZDA (SPARTA Wrocław) - 6 (1,2,0,0,3)
12. Bogdan JAROSZEWICZ (SPARTA Wrocław) - 4 (2,0,2,0,0)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [77,8] Podlecki, Pogorzelski, TRZESZKOWSKI, Tkocz
3. [79,8] Wyglenda, Migoś, BRUZDA, Glucklich
4. [83,6] Padewski, JAROSZEWICZ, Tanaś, Waloszek (u)
6. [80,6] Mucha, BRUZDA, TRZESZKOWSKI, JAROSZEWICZ
10. [80,0] Wyglenda, Jancarz, TRZESZKOWSKI, Tanaś
11. [80,9] Tkocz, JAROSZEWICZ, Ciorga, Glucklich
12. [80,4] Pogorzelski, Maj, Waloszek, BRUZDA
13. [80,5] Wyglenda, Podlecki, Maj, JAROSZEWICZ
14. [80,9] TRZESZKOWSKI, Migoś, Waloszek, Ciorga
15. [80,3] Tkocz, Jancarz, Padewski, BRUZDA
17. [82,4] BRUZDA, Tanaś, Podlecki, Ciorga
18. [82,0] TRZESZKOWSKI, Glucklich, Maj, Padewski (u)
20. [82,1] Migoś, Jancarz, Pogorzelski, JAROSZEWICZ

FINAŁ - 12.10.1969r. Rybnik
1. Andrzej Wyglenda (ROW Rybnik)
2. Paweł Waloszek (Śląsk Świętochłowice)
3. Jerzy TRZESZKOWSKI (SPARTA Wrocław) - 13 (3,3,2,2,3)
-----
13. Piotr BRUZDA (SPARTA Wrocław) - 3 (0,0,0,2,1)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [78,7] TRZESZKOWSKI, Pogorzelski, Migoś, Perczyński
4. [78,8] Wyglenda, Padewski, Glucklich, BRUZDA
7. [80,0] TRZESZKOWSKI, Mucha, Padewski, Jarmuła (u)
8. [79,6] Podlecki, Tkocz, Migoś, BRUZDA
9. [80,0] Jarmuła, Pytko, Pogorzelski, BRUZDA
12. [79,9] Waloszek, TRZESZKOWSKI, Podlecki, Glucklich (d)
13. [77,9] Wyglenda, TRZESZKOWSKI, Tkocz, Pytko
15. [81,7] Waloszek, BRUZDA, Perczyński, Mucha (u)
18. [80,1] TRZESZKOWSKI, Szczakiel, BRUZDA, Gryt

FINAŁ - 27.09.1970r. Gorzów Wlkp.
1. Edmund Migoś (Stal Gorzów)
2. Andrzej Wyglenda (ROW Rybnik)
3. Antoni Woryna (ROW Rybnik)
-----
4. Piotr BRUZDA (SPARTA Wrocław) - 10 (3,1,u,3,3)
10. Jerzy TRZESZKOWSKI (SPARTA Wrocław) - 6 (1,3,0,w,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [73,0] Woryna, Waloszek, TRZESZKOWSKI, Cieślak
3. [73,6] BRUZDA, Wyglenda, Mucha, Glucklich
5. [73,4] TRZESZKOWSKI, Wyglenda, Gryt, Bombik
7. [74,6] Migoś, Woryna, BRUZDA, Dziatkowiak (w)
9. [74,2] Waloszek, Bombik, Marcinkowski, BRUZDA (u)
10. [74,2] Migoś, Żyto, Mucha, TRZESZKOWSKI
14. [77,8] BRUZDA, Gryt, Żyto, Cieślak
15. [77,6] Glucklich, Marcinkowski, Dziatkowiak, TRZESZKOWSKI (w)
20. [76,1] BRUZDA, TRZESZKOWSKI, Szczakiel, Tkocz

FINAŁ - 03.10.1971r. Rybnik
1. Jerzy Gryt (ROW Rybnik)
2. Jerzy Szczakiel (Kolejarz Opole)
3. Andrzej Wyglenda (ROW Rybnik)
-----
13. Konstanty POCIEJKOWICZ (SPARTA Wrocław) - 4 (0,w,w,2,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [78,5] Gryt, Podlecki, Szczakiel, POCIEJKOWICZ
5. [79,6] Mucha, Dobrucki, Wyglenda, POCIEJKOWICZ (w)
9. [78,9] Glucklich, Friedek, Jancarz, POCIEJKOWICZ (w)
13. [79,2] Żyto, POCIEJKOWICZ, Waloszek, Ratajczak
17. [79,7] Kuźniar, POCIEJKOWICZ, Cieślak, Pogorzelski

FINAŁ - 01.10.1972r. Bydgoszcz
1. Zenon Plech (Stal Gorzów)
2. Paweł Waloszek (Śląsk Świętochłowice)
3. Henryk Glucklich (Polonia Bydgoszcz)
-----
12. Piotr BRUZDA (SPARTA Wrocław) - 6 (2,0,1,2,1)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [75,4] Plech, BRUZDA, Dobrucki (u), Jurczyński (w)
6. [74,8] Skowron, Gryt, Marcinkowski, BRUZDA
9. [75,4] Szuluk, Kasa, BRUZDA, Cieślak (u)
16. [75,6] Waloszek, BRUZDA, Jarmuła (d), Kowalski (ns)
19. [76,2] Żyto, Tkocz, BRUZDA, Glucklich (d)

FINAŁ - 30.09.1973r. Rybnik
1. Andrzej Wyglenda (ROW Rybnik)
2. Jerzy Gryt (ROW Rybnik)
3. Bogusław Nowak (Stal Gorzów)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 29.09.1974r. Gorzów Wlkp.
1. Zenon Plech (Stal Gorzów)
2. Edward Jancarz (Stal Gorzów)
3. Piotr BRUZDA (SPARTA Wrocław) - 13+2 (2,3,3,3,2)
-----
5. Zygfryd KOSTKA (SPARTA Wrocław) - 10 (3,3,2,0,2)
16. Jan CHUDZIKOWSKI (SPARTA Wrocław) - 0 (u,0,d,0,d)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [71,2] KOSTKA, Filipiak, Tkocz, Pyszny (d)
2. [69,1] Plech, BRUZDA, Jancarz, Ząbik
4. [72,8] Glucklich, Wyglenda, Marsz, CHUDZIKOWSKI (u)
5. [69,8] Plech, Pyszny, Goerlitz, CHUDZIKOWSKI
7. [71,8] BRUZDA, Tkocz, Waloszek, Marsz
8. [71,2] KOSTKA, Glucklich, Jarmuła, Ząbik
12. [73,2] BRUZDA, KOSTKA, Urbaniec, CHUDZIKOWSKI (d)
13. [73,8] BRUZDA, Jarmuła, Pyszny, Wyglenda (d)
14. [73,6] Filipiak, Waloszek, Ząbik, CHUDZIKOWSKI
16. [72,6] Jancarz, Goerlitz, Marsz, KOSTKA
18. [73,4] Filipiak, BRUZDA, Glucklich, Goerlitz
19. [73,6] Jancarz, Jarmuła, Tkocz, CHUDZIKOWSKI (d)
20. [73,6] Plech, KOSTKA, Waloszek, Wyglenda
21. [73,8] Jancarz, BRUZDA

Zygfryd Kostka i Jan Chudzikowski wystąpili w finale dzięki absensji Marka Cieślaka (Włókniarz Częstochowa) oraz Jana Muchy (Śląsk Świętochłowice), których jako rezerwowi - zastąpili.

FINAŁ - 28.09.1975r. Częstochowa
1. Edward Jancarz (Stal Gorzów)
2. Marek Cieślak (Włókniarz Częstochowa)
3. Paweł Waloszek (Śląsk Świętochłowice)
-----
6. Ryszard JANY (SPARTA Wrocław) - 8 (1,1,2,2,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
4. [74,4] Jarmuła, Cieślak, JANY, Tkocz
7. [74,1] Jancarz, Nowak, JANY, Jurczyński
10. [75,7] Waloszek, JANY, Plech, Pyszny
16. [74,9] Glucklich, JANY, Rembas, Fabiszewski
17. [76,3] Padewski, JANY, Kuźniar, Woźniak

FINAŁ - 22.07.1976r. Gorzów Wlkp.
1. Zdzisław Dobrucki (Unia Leszno)
2. Jerzy Rembas (Stal Gorzów)
3. Edward Jancarz (Stal Gorzów)
-----
7. Piotr BRUZDA (SPARTA Wrocław) - 7 (w,1,1,3,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [76,3] Kaczmarek, Ząbik, Woźniak, BRUZDA (w)
7. [73,0] Szczakiel, Jancarz, BRUZDA, Piwosz
11. [72,8] Rembas, Z. Jąder, BRUZDA, Waloszek
15. [73,2] BRUZDA, Tkocz, Pyszny, B. Jąder
19. [73,4] Dobrucki, BRUZDA, Nowak, Kowalski

FINAŁ - 22.07.1977r. Gorzów Wlkp.
1. Bogusław Nowak (Stal Gorzów)
2. Andrzej Tkocz (ROW Rybnik)
3. Mieczysław Woźniak (Stal Gorzów)
-----
7. Robert SŁABOŃ (SPARTA Wrocław) - 9 (2,2,2,1,2)
9. Piotr BRUZDA (SPARTA Wrocław) - 7 (3,1,0,2,1)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
3. [75,1] BRUZDA, SŁABOŃ, Berej, Pyszny
5. [73,3] Dobrucki, SŁABOŃ, Glucklich, Waloszek
6. [73,1] Nowak, Kuźniar, BRUZDA, Piwosz
11. [73,0] Tkocz, SŁABOŃ, Rembas, Kuźniar
12. [72,8] Jarmuła, Woźniak, Waloszek, BRUZDA
15. [73,3] Plech, BRUZDA, Rembas, Glucklich
16. [72,5] Nowak, Jarmuła, SŁABOŃ, Adamczak (u)
17. [73,5] Tkocz, Dobrucki, BRUZDA, Adamczak (d)
18. [73,1] Woźniak, SŁABOŃ, Plech, Piwosz

FINAŁ - 22.07.1978r. Gorzów Wlkp.
1. Bernard Jąder (Unia Leszno)
2. Bolesław Proch (Stal Gorzów)
3. Robert SŁABOŃ (SPARTA Wrocław) - 11+3 (2,w,3,3,3)
-----

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [73,4] Proch, SŁABOŃ, Stach, Towalski
6. [73,2] Huszcza, Skrobisz, Pyszny, SŁABOŃ (w)
9. [72,0] SŁABOŃ, Woźniak, Turek, Kochman
16. [72,8] SŁABOŃ, Okoniewski, Szczepanik, Fojcik (w)
19. [74,0] SŁABOŃ, Jąder, Filipiak, Siekierka (d)
21. [73,1] SŁABOŃ, Huszcza

FINAŁ - 22.07.1979r. Gorzów Wlkp.
1. Zenon Plech (Wybrzeże Gdańsk)
2. Mieczysław Woźniak (Stal Gorzów)
3. Robert SŁABOŃ (SPARTA Wrocław) - 12 (3,3,3,u,3)
-----
16. Bolesław GORCZYCA (SPARTA Wrocław) - 1 (0,1,0,d,-)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
3. [71,0] SŁABOŃ, Kuźniar, Jąder, Proch (u)
4. [70,8] Woźniak, Plech, Kochman, GORCZYCA
5. [70,2] SŁABOŃ, Kochman, Huszcza, Marynowski
7. [72,4] Błaszak, Adamczak, GORCZYCA, Proch
10. [71,5] Huszcza, Jąder, Ząbik, GORCZYCA
11. [70,6] SŁABOŃ, Plech, Błaszak, Fojcik
16. [73,6] Pyszny, Miastkowski, GORCZYCA (d), SŁABOŃ (u)
18. [72,7] SŁABOŃ, Woźniak, Ząbik, Adamczak (d)

FINAŁ - 22.07.1980r. Leszno
1. Bernard Jąder (Unia Leszno)
2. Andrzej Huszcza (Falubaz Zielona Góra)
3. Henryk Olszak (Falubaz Zielona Góra)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 22.07.1981r. Leszno
1. Roman Jankowski (Unia Leszno)
2. Zenon Plech (Wybrzeże Gdańsk)
3. Edward Jancarz (Stal Gorzów)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 22.07.1982r. Zielona Góra
1. Andrzej Huszcza (Falubaz Zielona Góra)
2. Leonard Raba (Kolejarz Opole)
3. Roman Jankowski (Unia Leszno)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 22.07.1983r. Gdańsk
1. Edward Jancarz (Stal Gorzów)
2. Zenon Plech (Wybrzeże Gdańsk)
3. Andrzej Huszcza (Falubaz Zielona Góra)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 16.09.1984r. Gorzów Wlkp.
1. Zenon Plech (Wybrzeże Gdańsk)
2. Jerzy Rembas (Stal Gorzów)
3. Andrzej Huszcza (Falubaz Zielona Góra)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 15.09.1985r. Gorzów Wlkp.
1. Zenon Plech (Wybrzeże Gdańsk)
2. Bolesław Proch (Polonia Bydgoszcz)
3. Maciej Jaworek (Falubaz Zielona Góra)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 14.09.1986r. Zielona Góra
1. Maciej Jaworek (Falubaz Zielona Góra)
2. Wojciech Żabiałowicz (Apator Toruń)
3. Grzegorz Kuźniar (Stal Rzeszów)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 29 i 30 sierpnia 1987r. Toruń
1. Wojciech Żabiałowicz (Apator Toruń)
2. Zenon Kasprzak (Unia Leszno)
3. Roman Jankowski (Unia Leszno)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników. Uwaga! W roku 1987 o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski rywalizowano w cyklu dwudniowym. O wygranej decydowała najwyższa suma punktów uzyskana w obu turniejach.

FINAŁ - 24 i 25 września 1988r. Leszno
1. Roman Jankowski (Unia Leszno)
2. Jan Krzystyniak (Unia Leszno)
3. Zenon Kasprzak (Unia Leszno)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników. Uwaga! W roku 1988 o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski rywalizowano w cyklu dwudniowym. O wygranej decydowała najwyższa suma punktów uzyskana w obu turniejach.

FINAŁ - 15.10.1989r. Leszno
1. Wojciech Załuski (Kolejarz Opole)
2. Jan Krzystyniak (Stal Rzeszów)
3. Tomasz Gollob (Wybrzeże Gdańsk)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 15.08.1990r. Lublin
1. Zenon Kasprzak (Unia Leszno)
2. Mirosław Korbel (ROW Rybnik)
3. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
-----
11. Grzegorz MALINOWSKI (SPARTA Wrocław) - 5 (3,0,1,1,d)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [71,88] MALINOWSKI, Gollob, Skupień, Fajfer
6. [70,89] Kasprzak, Pawlicki, Bem, MALINOWSKI
10. [71,69] Jankowski, Korbel, MALINOWSKI, Pogorzelski (d)
14. [72,72] Załuski, Janusz, MALINOWSKI, Sielski
18. [72,90] Pawliczek, Skupień Żabiałowicz, MALINOWSKI

FINAŁ - 15.08.1991r. Toruń
1. Sławomir Drabik (Włókniarz Częstochowa)
2. Wojciech Załuski (Kolejarz Opole)
3. Sławomir Dudek (Falubaz Zielona Góra)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 06.09.1992r. Zielona Góra
1. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
2. Jarosław Szymkowiak (Falubaz Zielona Góra)
3. Robert Sawina (Apator Toruń)
-----
6. Piotr BARON (SPARTA Wrocław) - 10 (2,2,1,2,3)
10. Dariusz ŚLEDŹ (SPARTA Wrocław) - 5 (0,2,1,0,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [67,2] Szymkowiak, BARON, Krzyżaniak, Kępa
2. [68,1] Dudek, Zarzecki, Mordel, ŚLEDŹ
5. [67,2] Krzystyniak, BARON, Świst, Dudek (u)
8. [67,2] Gollob, ŚLEDŹ, Sawina, Krzyżaniak
9. [67,5] Kowalik, Sawina, BARON, Zarzecki
11. [67,2] Świst, Stachyra, ŚLEDŹ, Olszewski
13. [68,6] Gollob, BARON, Stachyra, Mordel
14. [66,5] Krzystyniak, Szymkowiak, Kowalik, ŚLEDŹ
17. [69,1] BARON, ŚLEDŹ, Leśniowski, Jaworek (u)

FINAŁ - 19.09.1993r. Bydgoszcz
1. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
2. Tomasz Świątkiewicz (Apator Toruń)
3. Piotr Świst (Stal Gorzów)
-----
6. Piotr BARON (SPARTA Wrocław) - 9 (2,2,0,3,2)
10. Dariusz ŚLEDŹ (SPARTA Wrocław) - 7 (0,3,1,1,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [63,21] Mordel, BARON, Petranow, Paluch
4. [64,12] Olszewski, Stenka, Świst, ŚLEDŹ
6. [63,97] ŚLEDŹ, BARON, Sawina, Kempiński (d)
10. [63,75] Gollob, Świątkiewicz, Stenka, BARON
11. [63,59] Bajerski, Petranow, ŚLEDŹ, Fliegert
13. [64,79] Świątkiewicz, Dudek, ŚLEDŹ, Mordel
14. [65,13] BARON, Bajerski, Olszewski, Jankowski
18. [65,44] Świst, BARON, Fliegert, Dudek
20. [65,31] Gollob, ŚLEDŹ, Jankowski, Paluch

FINAŁ - 08.10.1994r. Wrocław
1. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
2. Jacek Krzyżaniak (Apator Toruń)
3. Jarosław Olszewski (Wybrzeże Gdańsk)
-----
4. Dariusz ŚLEDŹ (SPARTA Wrocław) - 10 (3,2,1,3,1)
7. Wojciech ZAŁUSKI (SPARTA Wrocław) - 7 (3,d,2,2,0)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [67,7] ŚLEDŹ, Sawina, Stachyra, Łabędzki
4. [67,0] ZAŁUSKI, Drabik, Fajfer, Świst
6. [67,0] Tomasz Gollob, ŚLEDŹ, Świst, Korbel
7. [68,4] Łabędzki, Olszewski, Dobrucki, ZAŁUSKI (d)
10. [68,1] Krzyżaniak, ZAŁUSKI, ŚLEDŹ, Kuczwalski
14. [68,5] ŚLEDŹ, Dobrucki, Drabik, Jankowski
16. [68,8] Rempała, ZAŁUSKI, Korbel, Jacek Gollob (u)
17. [68,9] Tomasz Gollob, Jankowski, Sawina, ZAŁUSKI
18. [69,6] Olszewski, Rempała, ŚLEDŹ, Fajfer

FINAŁ - 16.07.1995r. Wrocław
1. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
2. Piotr Świst (Stal Gorzów)
3. Rafał Dobrucki (Polonia Piła)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 15.08.1996r. Warszawa
1. Sławomir Drabik (Włókniarz Częstochowa)
2. Adam Łabędzki (Unia Leszno)
3. Roman Jankowski (Unia Leszno)
-----
7. Dariusz ŚLEDŹ (WTS Wrocław) - 7 (2,d,3,0,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
3. [69,54] Jankowski, ŚLEDŹ, Kowalik, Fajfer
7. [71,68] Ułamek, Bajerski, Dudek, ŚLEDŹ (d)
9. [70,43] ŚLEDŹ, Krzyżaniak, Jacek Gollob, Jacek Rempała
14. [70,51] Drabik, Łabędzki, Grzegorz Rempała, ŚLEDŹ
20. [72,47] Tomasz Gollob, ŚLEDŹ, Cierniak, Sawina

FINAŁ - 15.08.1997r. Częstochowa
1. Jacek Krzyżaniak (Apator Toruń)
2. Sławomir Drabik (Włókniarz Częstochowa)
3. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
-----

Finał bez udziału wrocławskich zawodników.

FINAŁ - 15.08.1998r. Bydgoszcz
1. Jacek Gollob (Polonia Bydgoszcz)
2. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
3. Wiesław Jaguś (Apator Toruń)
-----
16. Adam ŁABĘDZKI (WTS Wrocław) - 1 (1,u,-,-,-)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [62,10] Ułamek, Krzyżaniak, ŁABĘDZKI, Baliński
6. [61,66] Jaguś, Tomasz Gollob, Huszcza, ŁABĘDZKI (u)
10. [62,53] Jacek Gollob, Staszewski, Pawliczek, ŁABĘDZKI ns
14. [62,81] Świst, Fajfer, Rempała, Drabik
18. [63,07] Cieślewicz, Protasiewicz, Dobrucki, Dera (d)

W wyścigach 14 i 18 Adam Łabędzki został zastąpiony przez zawodników rezerwowych, odpowiednio: Adama Fajfera i Tomasza Cieślewicza.

FINAŁ - 14.08.1999r. Bydgoszcz
1. Piotr Protasiewicz (Polonia Bydgoszcz)
2. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
3. Jacek KRZYŻANIAK (WTS Wrocław) - 11+3 (3,2,2,1,3)
-----
8. Dariusz ŚLEDŹ (WTS Wrocław) - 9 (3,1,2,1,2)
9. Piotr BARON (WTS Wrocław) - 8 (1,2,1,2,2)
14. Adam ŁABĘDZKI (WTS Wrocław) - 3 (2,1,0,0,0)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [61,46] KRZYŻANIAK, Protasiewicz, BARON, Rempała
3. [62,61] ŚLEDŹ, Drabik, Baliński, Sawina
4. [64,43] Jacek Gollob, ŁABĘDZKI, Dados, Bajerski
5. [64,90] Tomasz Gollob, KRZYŻANIAK, Dados, Baliński (w)
6. [62,59] Jacek Gollob, BARON, ŚLEDŹ, Jaguś
7. [63,94] Protasiewicz, Drabik, ŁABĘDZKI, Pawliczek
9. [62,99] Bajerski, KRZYŻANIAK, Drabik, Jaguś
10. [64,08] Tomasz Gollob, Sawina, BARON, ŁABĘDZKI
12. [64,28] Dados, ŚLEDŹ, Rempała, Pawliczek
13. [63,31] Sawina, Jacek Gollob, KRZYŻANIAK, Pawliczek (d)
14. [63,75] Dados, BARON, Huszcza, Drabik
15. [62,75] Protasiewicz, Tomasz Gollob, ŚLEDŹ, Bajerski
16. [64,06] Baliński, Rempała, Jaguś, ŁABĘDZKI
17. [64,84] KRZYŻANIAK, ŚLEDŹ, Huszcza, ŁABĘDZKI
18. [64,19] Baliński, BARON, Bajerski, Smith
21. [64,03] KRZYŻANIAK, Jacek Gollob

FINAŁ - 15.08.2000r. Piła
1. Jacek Gollob (Polonia Piła)
2. Jarosław Hampel (Polonia Piła)
3. Jacek KRZYŻANIAK (WTS Wrocław) - 9 (3,2,3,1)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [63,64] KRZYŻANIAK, Protasiewicz, Drabik, Baliński
6. [64,81] Fajfer, KRZYŻANIAK, Jacek Rempała, Jaguś
9. [63,80] KRZYŻANIAK, Świst, Huszcza, Grzegorz Rempała
16. [64,86] Gollob, Ułamek, KRZYŻANIAK, Kościecha (d)

UWAGA! Zawody z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zakończono po 18 wyścigu i zaliczono kolejność po czterech seriach startów (wyniki wyścigu 17 i 18 nie były brane pod uwagę).

FINAŁ - 15.08.2001r. Bydgoszcz
1. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
2. Robert SAWINA (WTS Wrocław) - 13+3 (3,3,2,3,2)
3. Sebastian UŁAMEK (WTS Wrocław) - 13+2 (3,2,3,3,2)
-----
6. Robert DADOS (WTS Wrocław) - 9 (2,1,1,2,3)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [64,28] SAWINA, DADOS, Bajerski, Walasek
2. [63,72] UŁAMEK, Kowalik, Węgrzyk, Hampel
5. [63,90] SAWINA, UŁAMEK, Drabik, Świst (u)
7. [64,30] Jaguś, Tomasz Gollob, DADOS, Kowalik
9. [64,90] Tomasz Gollob, SAWINA, Cegielski, Hampel
10. [65,00] UŁAMEK, Jaguś, Rempała, Bajerski
11. [65,60] Świst, Węgrzyk, DADOS, Protasiewicz
13. [65,30] SAWINA, Rempała, Kowalik, Protasiewicz
15. [65,70] UŁAMEK, DADOS, Cegielski, Jacek Gollob (d)
17. [66,00] Węgrzyk, SAWINA, Jaguś, Jacek Gollob
19. [66,10] DADOS, Rempała, Hampel, Drabik
20. [65,40] Tomasz Gollob, UŁAMEK, Protasiewicz, Walasek
21. [65,50] SAWINA, UŁAMEK

FINAŁ - 15.08.2002r. Toruń
1. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
2. Krzysztof Cegielski (Start Gniezno)
3. Piotr Świst (Stal Gorzów)
3. Jacek KRZYŻANIAK (WTS Wrocław) - 10 (3,2,2,3)
-----
16. Robert DADOS (WTS Wrocław) - 0 (w,d,w,w)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [65,59] KRZYŻANIAK, Dobrucki, Okoniewski, Kurmański
3. [64,59] Protasiewicz, DADOS (w), Baliński (u), Węgrzyk (u)
5. [63,32] Cegielski, KRZYŻANIAK, Huszcza, DADOS (d)
10. [65,53] Tomasz Gollob, KRZYŻANIAK, Bajerski, Protasiewicz
11. [64,94] Kurmański, Hampel, Winiarz, Sawina, DADOS (w)
15. [68,85] KRZYŻANIAK, Winiarz, Rempała, Baliński (u), Hampel (w)
16. [71,13] Tomasz Gollob, Świst, Winiarz (u), DADOS (dysk.)

UWAGA! Zawody z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych zakończono po 16 wyścigu i zaliczono kolejność po czterech seriach startów. Ponieważ Jacek Krzyżaniak i Piotr Świst nie spotkali się ze sobą w bezpośrednim pojedynku, zadecydowano o przyznaniu im ex aequo brązowych medali (obaj przed piątą serią startów mieli po 10 punktów). W jedenastym wyścigu za niesportowe zachowanie zdyskwalifikowany został Robert Dados.

FINAŁ - 15.08.2003r. Bydgoszcz
1. Rune Holta (Włókniarz Częstochowa)
2. Tomasz Gollob (Polonia Bydgoszcz)
3. Tomasz JĘDRZEJAK (WTS Wrocław) - 12 (3,2,3,2,2)
-----
5. Jarosław HAMPEL (WTS Wrocław) - 10 (1,3,3,1,2)
9. Sławomir DRABIK (WTS Wrocław) - 6 (0,1,3,2,0)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [66,56] Chrzanowski, Protasiewicz, Okoniewski, DRABIK
2. [65,53] Gollob, Bajerski, HAMPEL, Dobrucki
4. [66,09] JĘDRZEJAK, Burza, Staszewski, Węgrzyk
6. [65,65] HAMPEL, JĘDRZEJAK, Chrzanowski, Kościecha
8. [64,37] Holta, Bajerski, DRABIK, Burza
9. [65,20] HAMPEL, Protasiewicz, Burza, Baliński (d)
11. [64,99] JĘDRZEJAK, Jaguś, Okoniewski, Bajerski
12. [65,38] DRABIK, Dobrucki, Węgrzyk, Kościecha
13. [64,81] Holta, JĘDRZEJAK, Dobrucki, Protasiewicz
16. [64,89] Jaguś, DRABIK, HAMPEL, Staszewski
19. [64,73] Holta, HAMPEL, Węgrzyk, Okoniewski
20. [65,05] Gollob, JĘDRZEJAK, Baliński, DRABIK

FINAŁ - 15.08.2004r. Częstochowa
1. Grzegorz Walasek (Włókniarz Częstochowa)
2. Jarosław HAMPEL (WTS Wrocław) - 13+2 (2,2,3,3,3)
3. Rune Holta (Włókniarz Częstochowa)
-----
15. Tomasz GAPIŃSKI (WTS Wrocław) - 3 (3)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [64,80] Kościecha, HAMPEL, Jaguś, Gollob (d)
3. [64,09] GAPIŃSKI, Holta, Protasiewicz, Paluch, Baliński (w)
7. [63,03] Holta, HAMPEL, Jędrzejak, Chromik
11. [64,74] HAMPEL, Rempała, Walasek, Protasiewicz (d)
15. [64,52] HAMPEL, Świst, Chrzanowski, Baliński
19. [65,10] HAMPEL, Kuciapa, Węgrzyk, Paluch
21. [71,00] Walasek, HAMPEL

UWAGA! Tomasz Gapiński pełnił w zawodach rolę rezerwowego i pojawił się na torze tylko jeden raz.

FINAŁ - 15.08.2005r. Tarnów
1. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
2. Tomasz Gollob (Unia Tarnów)
3. Jacek Gollob (Unia Tarnów)
-----
16. Piotr ŚWIDERSKI (WTS Wrocław) - 2 (0,d,1,1,0)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
1. [70,72] Jacek Gollob, Protasiewicz, Walasek, ŚWIDERSKI
7. [71,92] Ułamek, Grzegorz Rempała, Jędrzejak, ŚWIDERSKI (d)
11. [72,92] Kasprzak, Holta, ŚWIDERSKI, Paluch
15. [73,27] Kołodziej, Tomasz Gollob, ŚWIDERSKI, Jacek Rempała
19. [72,91] Marcin Rempała, Kościecha, Baliński, ŚWIDERSKI

FINAŁ - 15.08.2006r. Tarnów
1. Tomasz Gollob (Unia Tarnów)
2. Wiesław Jaguś (KS Toruń)
3. Sebastian Ułamek (Włókniarz Częstochowa)
-----
4. Jarosław HAMPEL (WTS Wrocław) - 10 (2,3,0,3,2)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [72,74] Dobrucki, HAMPEL, Jędrzejak, Jacek Gollob
5. [71,37] HAMPEL, Ułamek, Krzyżaniak, Słaboń
10. [75,12] Baliński, Jabłoński, Suchecki, HAMPEL
15. [72,50] HAMPEL, Rempała, Skórnicki, Chrzanowski
20. [72,95] Tomasz Gollob, HAMPEL, Jaguś, Protasiewicz

FINAŁ - 15.08.2007r. Wrocław
1. Rune Holta (Unia Tarnów)
2. Tomasz Gollob (Unia Tarnów)
3. Damian Baliński (Unia Leszno)
-----
14. Tomasz JĘDRZEJAK (WTS Wrocław) - 4 (1,0,1,1,1)

Wyścigi z udziałem wrocławian:
2. [65,8] Protasiewicz, Jaguś, JĘDRZEJAK, Rempała
8. [66,4] Kołodziej, Klecha, Dobrucki, JĘDRZEJAK
11. [65,8] Jeleniewski, Gollob, JĘDRZEJAK, Świderski
14. [66,0] Walasek, Baliński, JĘDRZEJAK, Okoniewski
17. [66,7] Holta, Ułamek, JĘDRZEJAK, Skórnicki (u)

<< Powrót

| Dziękuję | Regulamin | Wyróżnienia | Kontakt | Copyright © 2005 - 2013 Michał Madeła | Osób online: 1 | XHTML | CSS | RSS